شما دوست داريد هر لحظه از کودکتان عکس بگيريد و بايد بدانيد که زمان عکاسي کودک چه موقع است. من اعتقاد دارم که والدين در هر زماني بايد دوربين عکاسي و فيلمبرداري به همراه خود داشته باشند. من معتقدم که عکس هاي حرفه اي مي توانند براي به خاطر سپردن اين لحظات شگفت انگيز باشند. در اين مقاله به ما خواهيم گفت که بهترين زمان براي رفتن به آتليه کودک چيست.

دوره بارداري

زيبايي مادر بودن، به عنوان هديه اي که از سوي خداوند و ثمره زندگي مي باشد را نمي شود انکار کرد. اگر هنوز باردار هستيد و از «برآمدگي کم» خود عکسي حرفه اي نگرفته ايد، وقتش است که به دنبال آتليه بارداري بگرديد. بسياري از عکاسان برنامه زمان بندي عکاسي از کودک را ارائه مي دهند که ممکن است شامل دوره بارداري نيز باشد! اين جلسات شگفت انگيزند! صفحه اي جديد در آلبوم کودکتان که زندگي جديد فرزندتان را از همان ابتدا نشان مي دهد.

جلسه-مادرانه

جلسه-مادرانه

جلسه-مادرانه

دوره نوزادي

بدون شک در طول هفته اول زندگي نوزادتان، شما و خانواده تان در حال طي کردن سخت ترين مرحله بزرگ کردن او هستيد و احتمالا در اين زمان کمي خسته هم باشيد. تلاش مي کنيد تا خواب نوزادتان، تغذيه و خيلي چيزهاي ديگر به بهترين شکل ممکن باشند و اين بهترين زمان عکاسي کودک است. من والدين را تشويق مي کنم که نوزاد تازه متولد شده شان را قبل از هفته دوم، يا حتي در طول هفته ي اول زندگي شان بياورند، و اين زماني بسيار ايده آل است. اکثر والدين به دنبال اين هستند که از نوزادشان تصويري با حالت و ژستي هنرمندانه گرفته شود. نوزاداني که تازه چند روز از تولدشان مي گذرد، مي توانند به طور بامزه اي ژست و حالت بگيرند و مشکلي بابت بودنشان وجود ندارد. و تا زماني که جايشان گرم باشد و شکمشان سير، بعيد است مشکلي پيش بيايد. در طول اين زمان و روزهاي اوليه ما براي تحسين کردن انگشتان کوچک، لبان متصلب و پشت چين دارشان خيلي ذوق زده ايم، اما عکاستان مي تواند تمام اين جزئيات ريز و کوچک را ثبت کند و تصاوير هنرمندانه و شگفت انگيزي ايجاد کند. کودک شما خيلي سريع تغيير چهره مي دهد، اجازه ندهيد قبل از ثبت حرفه اي اين لحظات، زمانتان از بين برود.

جلسه ي نوزاد

جلسه ي نوزاد

جلسه ي نوزاد

دوره سه- چهار ماهگي

عکاسي نوزاد چند روزه تان را گذرانديد، حالا چه؟ کودکتان هر روز تغيير مي کند و شما مي خواهيد مطمئن باشيد که هيچ لحظه اي را از دست نداده ايد. اما ما نمي توانيم هر پنج دقيقه کودکمان را پيش يک عکاسي حرفه اي ببريم. من توصيه مي کنم دفعه بعد که چهره فرزندتان پيشرفت قابل ملاحظه اي داشت، آن وقت بهترين زمان براي عکاسي کودک مورد علاقه تان خواهد بود. در 3 ماهگي کودکتان بالاخره لبخند مي زند، چون شما را مي شناسد، کودکان در اين سن لبخند مي زنند و تعامل زيادي دارند، چيزي که در بدو تولدشان قادر به انجامش نبودند. برخي کودکان مي توانند هنگامي که روي بالش قرار گرفته اند روي شکم دراز بکشند ، آيسان کودک سه، چهار ماهه اي است که در يک آتليه کودک در کرج از او عکسبرداري مي شود. او مي تواند سرش را بالا بگيرد و حتي لبخند به نسبت طولاني و مناسب براي گرفتن يک عکس سريع بزند! اگر متوجه شديد که کودک شما در اين گروه سني است و هنوز  براي دراز کشيدن روي شکمش آماده نيست، هيچ ايرادي ندارد، تا زماني که امکان اين برداشتن عکس ها فراهم شود صبر کنيد.

عکاسي از کودک در زمان سه ماهگي

دوره-سه-ماهگي

دوره شش ماهگي

در اين سن، نقطه ي عطف ديگري وجود دارد، کودک شما اسباب بازي هايش را مي گيرد، مي خندد و حتي کاملاً مي نشيند! اين يکي بهترين زمان ها و البته زمان مورد علاق? من براي عکاسي است. مجددل تاکيد مي شود، اگر کودکتان هنوز نمي تواند کاملاً بنشيند، چند هفته اي صبر کنيد تا برايش ممکن شود. توجه کنيد که نشستن با کمک والدين ملاک نيست! چون در عکاسي از کودک اين امر بلااستفاده است. چون کودک خودش و به تنهايي بايد بنشيند. در ضمن مطمئن شويد امنيت دارد و يک همراه يا يکي از والدينش در نزديکي او نشسته اند تا بتواند در لحظات وقوع خطر او را بگيرد! اين بچه ها شايد از پوشيدن اندکي لباس در اين سن لذت ببرند. فکر نمي کنم بچه ها نيازي به کلي وسيله يا لباس براي بهتر شدن عکسشان نياز داشته باشند، اما هر چه سنشان بيشتر مي شود اضافه کردن اين چيزها مي تواند جالب باشد و شخصيتشان را نمايان تر کند طوري که فرزندتان مرکز توجه هر عکسي مي شود.

دوره 9 تا 12ماهگي

چرا عکسي در اين زمان نگيريم؟ به اين دليل که مي خواهيم نقاط عطف را بشماريم، درست است؟ خوب، اگر از کودکتان در 6 ماهگي عکس بگيريد، و سپس در 9 ماهگي، چيز زيادي تغيير نمي کند. فقط شايد بتواند سينه خيز کند، و اگر مي خواهيد آن را ضبط کنيد، بسيار عالي است. ولي اگر مي خواهيد منتظر بمانيد، من به مشتريانم در آتليه پيکسان مي گويم که صبر کنيد تا چيزي متفاوت ببينيد. همانطور که چهره نوزادتان از زمان تولدش تغيير کرده، هر چه بزرگ تر مي شود، تغييراتش کندتر مي شود. من نمي خواهم مشتري هايم را با عکس هايي يکسان از دو دوره مختلف، نااميد کنم. بنابراين ترجيح مي دهم تا يک سالگي که مطمئناً نقطه ي عطف ديگري است صبر کنم.

جلسه-ي-شش-ماهگي

جلسه-ي-شش-ماهگي

جلسه-ي-شش-ماهگي

يک سالگي و بالاتر

يک سالگي و فراتر

سينه خيز رفتن، ايستادن با کمي کمک يا حتي راه رفتن. دندان ها! حالا بعد از يک سالگي همگي هستند و اين همان نقطه عطفي است که منتظرش بوديم. هرگز ازينکه هنوز فرزندتان قادر به راه رفتن نيست، نترسيد، اين يک مسئله طبيعي است. پرتره ي يکسالگي شان را خواهيد گرفت! بعضي از مشتريانم چند هفته پس از تولد يک سالگي فرزندشان منتظر مي مانند، چون مطمئنند که بالاخره راه خواهند رفت و باز هم اين بستگي به خود شما دارد. جشن گرفتن تولد يکسالگي فرزندتان جشني براي هر دوي شماست! چرا که يک سال به همراه کودکتان بوده ايد و ديگر زندگي را بدون او نمي توانيد تصور کنيد و زمان آن است که لحظات فوق العاد? ديگري از زندگي او و خودتان را ثبت کنيد.

يک-سالگي-و-فراتر

براي زمان عکاسي کودک خود محاسبه و برنامه ريزي مي کنيد که چه زماني کودکتان را پيش عکاس مورد علاقه تان ببريد و حالا متحير مي شويد که، « بعد از يک سالگي فرزندم چه؟» بعد چه کار کنم؟ من  توصيه مي کنم که با عکاس خود در ارتباط باشيد. تصاوير را نگاه کنيد، کلاژها، مونتاژهاي ثبت شده از حاملگي تا يک سالگي فرزندتان و تا بعد از آن. عکاستان مي تواند تمام آنها را ثبت کند و آلبومي با عکسهاي زيبا برايتان بسازد که آن را تا ابد  نگه داريد. شما مي خواهيد تصاوير کودک نوپايتان را دوباره در نقاط عطف زندگي اش ثبت کنيد. من پيشنهاد مي دهم هر شش ماه بعد از يک سالگي شان عکس بگيريد. زماني که شش ساله شدند، زمان خودش را کم تر نشان مي دهد و بيشتر مشتريان من قصد دارند که هر يک سال عکس بگيرند. برخي هنوز روي زمانبندي هر شش ماه باقي مي مانند. من به عنوان يک حرفه اي، نعمت عکاسي از فرزندانم را چندين بار در سال دارم و در زمان هاي مختلف سال انگيزه هايي را پيشنهاد مي دهم تا لحظات باارزش بيشتري را براي مشتريانم به ارمغان بياورد. از تمام اين فرصت ها استفاده مي کنم و تا به حال نشنيدم که والدين براي داشتن تعداد زيادي عکس از کودکشان شکايت کنند!

منبع:www.napcp.com

مشخصات

تبلیغات

محل تبلیغات شما

آخرین مطالب این وبلاگ

محل تبلیغات شما محل تبلیغات شما

آخرین وبلاگ ها

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

فصلِ عاشقیها پاییز دست نوشته های یک برنامه نویس طراحی و سئو سایت خدمات آنلاین دانلود فیلم مطرب 1398 فلش کارت سبز جی تی آی VC|V|5|IV فروش دستگاه حضور و غیاب آموزش آلماني